 We zijn nooit te groot om met Lego® te spelen, maar meer hierover een andere keer. Nu wil ik het hebben over een Lego® concept voor volwassenen.
Bug Labs heeft een kit ontwikkeld die bestaat uit een basis module met computer, waar extra modules zoals een scherm, camera, GPS ontvanger en bewegingssensor te monteren zijn. De computer is vervolgens zelf te programmeren met Java, waardoor het geheel omgetoverd kan worden tot een GPS navigatie systeem, motion harddisk camcorder, babyfoon met beeld, mediaplayer en nog veel meer. Het geheel draaid op een ARM CPU met Linux kernel met hardware MPEG4 encoding/decoding, USB, serial interfaces, LCD scherm, ethernet poort, en nog veel meer.
In de toekomst zal er ook een touchscreen, toetsenbord en audio ondersteuning bij komen. Dan bouw je dus een spelcomputer of iets anders door een soort van Lego® in elkaar te duwen en een programma te downloaden.
Misschien kan ik wel een mobieltje maken ter grootte van een kleine koelkast.
|